Vyksta registracija į atviras VDU e-studijas
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) nuo rugpjūčio mėnesio pradeda registraciją į atviras e-studijas. VDU visuomenei siekia siūlyti kuo platesnę prieigą prie studijų ir mokslo, o nuotolinės studijos organizuojamos atsižvelgus į mokslininkų ištyrinėtas inovacijas: universiteto strategijoje numatyta, kad pirmiausia naujovės patvirtinamos tyrimais ir tik tuomet diegiamos studijose – virtualios aplinkos, nuotolinės studijos, technologiniai sprendimai ir kitos inovacijos.
Greičiausiai prasidedantys dalykai visuomenei į kuriuos jau galima registruotis yra:
- Stiprios ir vertingos organizacijos kultūros formavimas (Prasideda 2018-09-03)
- Duomenų vizualizavimas (Prasideda 2018-09-10)
- Kaip efektyviau mokytis savarankiškai (Prasideda 2018-09-17)
- Įmonės vertės pasiūlymo kūrimas (Prasideda 2018-09-17)
- Viešoji kalba: teksto rengimas (Prasideda 2018-10-22)
Mokymosi specifikos keitimasis
Universitetai turėtų būti atviri visuomenei, skatinti socialinį teisingumą ir nuolatines mokymo formų inovacijas, sako VDU Inovatyvių studijų instituto direktorė, Edukologijos katedros docentė dr. Airina Volungevičienė. Mokslininkės teigimu, Europos kontekste šiose srityse Lietuva atsilieka – ypač kalbant apie mokymo turinio skaitmenizavimą, todėl A. Volungevičienė, kuri šiuo metu vadovauja Europos nuotolinio ir elektroninio mokymosi tinklui (EDEN) (kurio dėmesio centre yra technologijų, naujovių taikymas švietime) džiaugiasi, kad VDU šiemet sėkmingai pradėjo siūlyti visuomenei atviras e-studijas.
Atviros e-studijos – tai atskiri dalykai, kuriuos galima mokytis nuotoliniu būdu, internetu, iš namų ar kitos patogios vietos. Dalykų trukmė gali būti nuo 3 savaičių iki 4 mėnesių, mokytis galima savarankiškai arba grupėje. Tarp siūlomų dalykų – užsienio kalbos, socialiniai bei humanitariniai mokslai, technologijos, teisė ir kiti. Itin didelio populiarumo sulaukė nuotoliniu būdu siūlomos užsienio kalbos: ispanų, prancūzų, anglų, vokiečių, norvegų, suomių ir kitos.
Pabaigus tokius mokymus, jei mokymosi rezultatai įvertinti teigiamai, išduodamas Vytauto Didžiojo universiteto pažymėjimas ar akademinė pažyma. Surinkus įgytų kompetencijų portfelį, dalykus galima vėliau užsiskaityti universitete kaip atitinkamos studijų programos dalį ir tokiu būdu įgyti norimą kvalifikaciją.
Universitetas siūlo paslaugas ir įmonėms – teikia individualizuotas kvalifikacijos tobulinimo programas matematikos, informatikos, socialinių, gamtos, humanitarinių mokslų, technologijų, verslo ir kitose srityse. Šias programas jau išbandė „Intermedix“, „Alna“, „Valstybės kontrolė“, „Telia“, ir kitos įmonės bei institucijos.
Šaltinis: vdu.lt