Komandinio darbo įrankiai

Vaizdo konferencijų įrankis „BigBlueButton”


BigBlueButton yra vaizdo konferencijų įrankis, kuris yra integruotas VDU Moodle apinkoje. Rekomenduojama naudoti per Google Chrome arba Mozilla Firefox naršyklę. Naudojantis šiuo įrankiu galima: bendrauti interneto kameros ir mikrofono pagalba, transliuoti pasirinktas programas, dokumentus ar visą kompiuterio darbastalį, susirašinėti pokalbių kambaryje, įrašyti vaizdo paskaitas.

Naudoti

Bendravimo įrankis „Microsoft Teams”


Naudojant įrankį Microsoft Teams galima organizuoti darbą nuotoliniu būdu su pasirinkta grupe žmonių (Team): bendrauti žinutėmis, vaizdu, bendrai dalintis failais. Komandos darbas organizuojamas panaudojant grupes (Teams) ir kanalus – pogrupius (Channels).

Naudoti

Vaizdo konferencijų įrankis „Google Hangouts”


Google Hangouts yra vaizdo konferencijų įrankis, leidžiantis prisijungti keliems vartotojams. Norint pradėti naudotis reikalinga Google el.pašto paskyra. Galimybės: bendravimas realiu laiku, dalyvavimas iki 10 asmenų, galybė pridėti įvairių programų ir efektų, tiesioginis transliavimas.

Naudoti

Bendradarbiavimo priemonė „Google docs”


Google Docs yra laisvas ir nemokamas interneto programų rinkinys, kurį sudaro: tekstų rengyklė, skaičiuoklė, ir pristatymų rengyklė. Ši sistema leidžia vartotojams sukurti ir redaguoti dokumentus tinkle, taip pat bendradarbiauti kuriant dokumentą su kitais vartotojais. Kad galėtumėte naudotis Google Docs, reikia turėti tik Gmail paskyrą. Visi dokumentai yra saugomi internete, tad ir dirbant su kitu kompiuteriu, galite redaguoti (ar kitaip pasinaudoti) reikiamu dokumentu.

Naudoti

Bendradarbiavimo priemonė „Padlet”


Tai bendram darbui skirta internetinė aplinka. Šio įrankio pagalba galėsite ant baltos lentos ar pasirinkto šablono „post-it” principu pateikti normą informaciją. Įrankis puikiai veikia sinchroniniu būdu su dideliu kiekiu vartotojų, tačiau gali būti naudojamas ir asinchroniniu būdu. Pateikiant savo įrašą vartotojas gali:  rašyti,  įkelti paveiksliuką, pateikti vaizdo medžiagą, nusifotografuoti naudojantis savo kamera, įkelti išorinę nuorodą. Registracija būtina.

Naudoti

Bendradarbiavimo priemonė „Wiki”


Wiki, viki (vikisvetainė) – interneto svetainių rūšis, kur lankytojai gali svetainės turinį: kurti, papildyti, taisyti.

Naudoti

Bendradarbiavimo priemonė „Audacity”


Tai programa skirta garso failams redaguoti. Ji leidžia: pašalinti, pridėti dalį garso failo, uždėti įvairius garso efektus, ištemti garsą arba jį pagreitinti, išsagoti failą įvairiais garso failų formatais, atlikti garso analizę, sugeneruoti standartinius garsus (pvz.: šnypštimą).

Parsisiųsti

Bendravimo priemonė „Skype”


Skype – interneto telefonijos tinklas (kompiuterinė programa), kurios pagalba galima skambinti į viso pasaulio šalis. Skambučiai yra nemokami, pokalbiai vyksta mikrofono pagalba, vaizdas perduodamas internetine kamera. Skype populiari savo paprastumu ir patogumu. Dažnai naudojama kaip realaus laiko susirašinėjimo programa. Norint naudotis Skype reikia turėti susikūrus skype paskyrą bei įdiegti į kompiuterį programą.

Parsisiųsti

Testai „Kahoot”


Nemokama žaidimo principu parengta mokymosi platforma, veikia realiu laiku.

Naudoti

Minčių žemėlapis „MindMup”


Internetinė minčių žemėlapio platforma. VDU įsigyta licencija leidžia visiems VDU bendruomenės nariams prisijungusiems su VDU paskyra kurti neribotą kiekį minčių žemėlapių, bendrinti jais tarpusavyje bei dalintis viešai. Šis įrankis taip pat palaiko „Freemind“ minčių žemėlapio formato importavimą / eksportavimą. Išsamus naudotojo vadovas

Prisijungti

Minčių žemėlapis „Mindomo”


Minčių žemėlapis leidžia: greitai pateikti daugybę idėjų ir tuo pat metu jungti jas dedant kiekvieną mintį prie ko ji priklauso. Taip pat minčių žemėlapiai naudingi ruošiant kalbas, formuojant minčių eigą. Kompiuterizuoti minčių žemėlapiai yra pritaikyti – grupiniam darbui virtualioje erdvėje.

Naudoti

Minčių žemėlapis „Mind Meister”


Internetinė programa, kurioje galite kurti diagramas, minčių žemėlapius, schemas. Registracija nėra būtina, programa išsaugo jūsų sukurtą darbą į pasirinktą vietą: Google Drive, OneDrive, Dropbox, GitHub ar tiesiai į kompiuterį. Sukurtais darbais galite dalintis su kitais dėstytojais bei studentais.

Naudoti

Minčių žemėlapiai „yEd“


Kompiuterinė programa (įdiegiama į kompiuterį), kuria galite kurti minčių žemėlapius, diagramas,  įkelti duomenis iš MS Excel (.xls) arba XML. Darbą galite išsaugoti PNG, JPG, SVG, PDF, SWF formatais.

Parsiųsti

Dienoraštis „Blogas.lt”


Blogas.lt tai internetinis dienoraštis. Puiki priemonė leidžianti: rašyti savo prisiminimus, įvykius ar kitus atsitikimus, pasidalinti savo mintimis su draugais, talpinti nuotraukas, nuorodas, lankytojai gali komentuoti Jūsų mintis, prenumeruoti Jūsų dienoraštį. Dienoraščio įrašai galimi atviri ir uždari. Atvirus dienoraščius galima skaityti.

Naudoti

Dienoraštis „WordPress”


WordPress – populiariausia pasaulyje nemokama turinio valdymo sistema (TVS), dirbanti PHP + MySQL dueto pagalba. Ji turi visas būtinas funkcijas reikalingas tiek tinklaraščiui, tiek internetinei svetainei. WordPress turi daugybę įvairiausių įskiepių, kurie praplečia šios turinio valdymo sistemos funkcionalumą, paprastas įdiegimas. Tai taip pat lengvai valdoma bei lengvai administruojama TVS.

Parsisiųsti

Renginių planavimo įrankis „Doodle”


Šis įrankis suteikia Jums galimybę: atlikti tinkamiausio laiko, datos, vietos (pvz. dėl projekto partnerių susitikimo) apklausą, nuorodą išsiųsti el. paštu apklausos dalyviams, peržiūrėti dalyvių pasirinkimų statistiką

Naudoti

Pasidalinimo dokumentais įrankis „Dropbox”


Šis įrankis Jums suteikia galimybę: talpinti savo dokumentus asmeninėje ar viešoje erdvėje, įdiegus programą į kompiuterį perkelti dokumentus iš kompiuterio tiesiogiai į saugyklą esančią internete.

Parsisiųsti

Atsiskaitymams nuotoliniu būdu


Safe Exam Browser speciali naršyklė skirta atsiskaitymams nuotoliniu būdu. Naršyklę paleidus kompiuteryje pasislepia visi kiti kompiuterio valdymo mygtukai tokiu būtų nebelieka galimybės atsiversti kitas kompiuteryje esančias programas nei pelės nei klaviatūros pagalba. Naršyklė yra įdiegiama į kompiuterį, o nuotolinių studijų aplinkoje testo (angl. quiz) nustatymuose parenkama –
Naršyklės sauga: Reikalauti „Safe Exam” naršyklės naudojimo.

Parsisiųsti