Bendravimo įrankis „Microsoft Teams“

Naudojant įrankį Microsoft Teams galima organizuoti darbą nuotoliniu būdu su pasirinkta grupe žmonių (Team): bendrauti žinutėmis, vaizdu, bendrai dalintis failais. Komandos darbas organizuojamas panaudojant grupes (Teams) ir kanalus – pogrupius (Channels).

Vaizdo konferencijų įrankis „BigBlueButton“

BigBlueButton yra vaizdo konferencijų įrankis, kuris yra integruotas VDU Moodle apinkoje. Rekomenduojama naudoti per Google Chrome arba Mozilla Firefox naršyklę. Naudojantis šiuo įrankiu galima: bendrauti interneto kameros ir mikrofono pagalba, transliuoti pasirinktas programas, dokumentus ar visą kompiuterio darbastalį, susirašinėti pokalbių kambaryje, įrašyti vaizdo paskaitas.

Vaizdo konferencijų įrankis „Google Hangouts“

Google Hangouts yra vaizdo konferencijų įrankis, leidžiantis prisijungti keliems vartotojams. Norint pradėti naudotis reikalinga Google el.pašto paskyra. Galimybės: bendravimas realiu laiku, dalyvavimas iki 10 asmenų, galybė pridėti įvairių programų ir efektų, tiesioginis transliavimas.

Bendradarbiavimo priemonė „Google docs“

Google Docs yra laisvas ir nemokamas interneto programų rinkinys, kurį sudaro: tekstų rengyklė, skaičiuoklė, ir pristatymų rengyklė. Ši sistema leidžia vartotojams sukurti ir redaguoti dokumentus tinkle, taip pat bendradarbiauti kuriant dokumentą su kitais vartotojais. Kad galėtumėte naudotis Google Docs, reikia turėti tik Gmail paskyrą. Visi dokumentai yra saugomi internete, tad ir dirbant su kitu kompiuteriu, galite redaguoti (ar kitaip pasinaudoti) reikiamu dokumentu.

Bendradarbiavimo priemonė „LiveMinutes“

LiveMinutes yra bendardarbiavimo įrankis apimantis, grupinio darbo, bendrų dokumentų kūrimo bei redagavimo, pokalbių realiu laiku, vaizdo konferencijų funkcijas. Sukurti dokumentai gali būti perkelti į Google Drive ir kitas išorines sistemas.

Nemokamoje versijoje galite turėti 5 projektus.

Bendradarbiavimo priemonė „Padlet“

Tai bendram darbui skirta internetinė aplinka. Šio įrankio pagalba galėsite ant baltos lentos ar pasirinkto šablono „post-it“ principu pateikti normą informaciją. Įrankis puikiai veikia sinchroniniu būdu su dideliu kiekiu vartotojų, tačiau gali būti naudojamas ir asinchroniniu būdu. Pateikiant savo įrašą vartotojas gali:  rašyti,  įkelti paveiksliuką, pateikti vaizdo medžiagą, nusifotografuoti naudojantis savo kamera, įkelti išorinę nuorodą. Registracija būtina.

Bendradarbiavimo priemonė „Wiki“

Wiki, viki (vikisvetainė) – interneto svetainių rūšis, kur lankytojai gali svetainės turinį: kurti, papildyti, taisyti.

Bendradarbiavimo priemonė „Audacity“

Tai programa skirta garso failams redaguoti. Ji leidžia: pašalinti, pridėti dalį garso failo, uždėti įvairius garso efektus, ištemti garsą arba jį pagreitinti, išsagoti failą įvairiais garso failų formatais, atlikti garso analizę, sugeneruoti standartinius garsus (pvz.: šnypštimą).

Bendravimo priemonė „Skype“

Skype – interneto telefonijos tinklas (kompiuterinė programa), kurios pagalba galima skambinti į viso pasaulio šalis. Skambučiai yra nemokami, pokalbiai vyksta mikrofono pagalba, vaizdas perduodamas internetine kamera. Skype populiari savo paprastumu ir patogumu. Dažnai naudojama kaip realaus laiko susirašinėjimo programa. Norint naudotis Skype reikia turėti susikūrus skype paskyrą bei įdiegti į kompiuterį programą.

Minčių žemėlapis „MindMup“

Internetinė minčių žemėlapio platforma. VDU įsigyta licencija leidžia visiems VDU bendruomenės nariams prisijungusiems su VDU paskyra kurti neribotą kiekį minčių žemėlapių, bendrinti jais tarpusavyje bei dalintis viešai. Šis įrankis taip pat palaiko „Freemind“ minčių žemėlapio formato importavimą / eksportavimą. Išsamus naudotojo vadovas