Vaizdo konferencijų įrankis “Adobe Connect”

Adobe Connect – tai žiniatinklio (angl. web-conferencing) konferencijos įrankis, leidžiantis prie vienos sesijos prisijungti keliems vartotojams. Naudojantis šiuo įrankiu galima:bendrauti interneto kameros ir mikrofono pagalba, transliuoti pasirinktas programas, dokumentus ar visą kompiuterio darbastalį, susirašinėti pokalbių kambaryje,įrašyti vaizdo paskaitas.

Vaizdo konferencijų įrankis “Google Hangouts”

Google Hangouts yra vaizdo konferencijų įrankis, leidžiantis prisijungti keliems vartotojams. Norint pradėti naudotis reikalinga Google el.pašto paskyra. Galimybės: bendravimas realiu laiku, dalyvavimas iki 10 asmenų, galybė pridėti įvairių programų ir efektų, tiesioginis transliavimas.

Pristatymų rengimo įrankis SlideWiki

Tarptautinis portalas kurį kuria ir kuruoja Atvirasis Jungtinės Karalystės universitetas kartu su kitomis 17 organizacijų iš Europos ir Amerikos. Šio portalo dėka dėstytojams yra sukuriama galimybė kurti savo pristatymus ar adaptuoti kitų autorių sukurtus kūrinius bendradarbiaujant su bendraminčiais bei bendraautoriais.

Įrankis nemokamas. Reikalinga registracija.

Bendradarbiavimo priemonė “Google docs”

Google Docs yra laisvas ir nemokamas interneto programų rinkinys, kurį sudaro: tekstų rengyklė, skaičiuoklė, ir pristatymų rengyklė. Ši sistema leidžia vartotojams sukurti ir redaguoti dokumentus tinkle, taip pat bendradarbiauti kuriant dokumentą su kitais vartotojais. Kad galėtumėte naudotis Google Docs, reikia turėti tik Gmail paskyrą. Visi dokumentai yra saugomi internete, tad ir dirbant su kitu kompiuteriu, galite redaguoti (ar kitaip pasinaudoti) reikiamu dokumentu.

Bendradarbiavimo priemonė “Wikispaces”

Tai bendram darbui skirta internetinė aplinka. Šioje aplinkoje galima: sukurti užduotį, vykdyti diskusijas, pridėti nuorodas, komentuoti pasisakymus ar užduotis. Į tinklalapį reikia pirma užsiregistruoti, įrankis dėstytojams nemokamas.

Bendradarbiavimo priemonė “Padlet”

Tai bendram darbui skirta internetinė aplinka. Šio įrankio pagalba galėsite ant baltos lentos ar pasirinkto šablono “post-it” principu pateikti normą informaciją. Įrankis puikiai veikia sinchroniniu būdu su dideliu kiekiu vartotojų, tačiau gali būti naudojamas ir asinchroniniu būdu. Pateikiant savo įrašą vartotojas gali:  rašyti,  įkelti paveiksliuką, pateikti vaizdo medžiagą, nusifotografuoti naudojantis savo kamera, įkelti išorinę nuorodą. Registracija būtina.

Bendradarbiavimo priemonė “Wiki”

Wiki, viki (vikisvetainė) – interneto svetainių rūšis, kur lankytojai gali svetainės turinį: kurti, papildyti, taisyti.

Bendradarbiavimo priemonė “Audacity”

Tai programa skirta garso failams redaguoti. Ji leidžia: pašalinti, pridėti dalį garso failo, uždėti įvairius garso efektus, ištemti garsą arba jį pagreitinti, išsagoti failą įvairiais garso failų formatais, atlikti garso analizę, sugeneruoti standartinius garsus (pvz.: šnypštimą).

Bendravimo priemonė “Skype”

Skype – interneto telefonijos tinklas (kompiuterinė programa), kurios pagalba galima skambinti į viso pasaulio šalis. Skambučiai yra nemokami, pokalbiai vyksta mikrofono pagalba, vaizdas perduodamas internetine kamera. Skype populiari savo paprastumu ir patogumu. Dažnai naudojama kaip realaus laiko susirašinėjimo programa. Norint naudotis Skype reikia turėti susikūrus skype paskyrą bei įdiegti į kompiuterį programą.

Minčių žemėlapis “MindMup”

Internetinė minčių žemėlapio platforma. VDU įsigyta licencija leidžia visiems VDU bendruomenės nariams prisijungusiems su VDU paskyra kurti neribotą kiekį minčių žemėlapių, bendrinti jais tarpusavyje bei dalintis viešai. Šis įrankis taip pat palaiko „Freemind“ minčių žemėlapio formato importavimą / eksportavimą. Išsamus naudotojo vadovas